ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ / ESKİŞEHİR


ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI

ESKİŞEHİR

  VARIAN TRUEBEAM
  VARIAN TRILOGY                                                         
  VARIAN BRACHYTHERAPY


TEDAVİ YÖNTEMİ/TEKNİĞİ  TANIMI
HDR Brachytherapy Brakiterapi, radyoaktif kaynakları doğrudan hedef tedavi alanına veya yanına yerleştirerek kanseri tedavi eden bir radyoterapi tekniğidir.
IGRT Görüntü kılavuzlu radyoterapi veya IGRT, radyasyon terapisinin kesin formlarının verilmesine rehberlik etmek için sofistike görüntüleme teknolojilerini kullanır ve doktorlarınızın tedavi sırasında bir tümörü görmesini ve izlemesini sağlar.
IMRT Yoğunluk ayarlı radyasyon terapisi veya IMRT, radyasyon radyasyon ışınının şeklini ve yoğunluğunu, tedavi edilen bölgeye tam olarak uyacak şekilde ayarlar.
RapidArc (VMAT) RapidArc® radyoterapi, IMRT ve IGRT'nin kullanımını birleştiren gelişmiş bir volumetrik ark terapisidir. Hızlandırıcı portalın tek bir 360 derece dönüşü ile tipik olarak iki dakikadan daha az bir sürede bir tedavi sağlar.
Trilogy Trilogy ™ sistemi, tedaviyi ve görüntülemeyi çok çeşitli kanserleri tedavi eden doğrusal bir hızlandırıcıda birleştirir. Hem radyasyon tedavisi hem de radyocerrahi vakaları için Yoğunluk Modülasyonlu Radyasyon Tedavisi (IMRT) ve Görüntü Kılavuzlu Radyasyon Tedavisi (IGRT) gibi bir dizi tedavi yöntemi sunar.
TrueBeam TrueBeam® sistemi, çok çeşitli kanserler için hızlı, hassas, invazif olmayan tedaviler sağlar. Hem radyoterapi hem de radyocerrahi için güçlü bir sistem olan TrueBeam, en son gelişmiş tedavi tekniklerini sunar.


 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ / ESKİŞEHİR