ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ / ANKARA


ANKARA TIP FAKÜLTESİ CEBECİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI

ANKARA

  VARIAN CLINAC DHX + OBI 
  VARIAN TRUEBEAM


TEDAVİ YÖNTEMİ/TEKNİĞİ TANIMI
IGRTGörüntü kılavuzlu radyoterapi veya IGRT, radyasyon terapisinin kesin formlarının verilmesine rehberlik etmek için sofistike görüntüleme teknolojilerini kullanır ve doktorlarınızın tedavi sırasında bir tümörü görmesini ve izlemesini sağlar.
IMRTYoğunluk ayarlı radyasyon terapisi veya IMRT, radyasyon radyasyon ışınının şeklini ve yoğunluğunu, tedavi edilen bölgeye tam olarak uyacak şekilde ayarlar.
RapidArc (VMAT)RapidArc® radyoterapi, IMRT ve IGRT'nin kullanımını birleştiren gelişmiş bir volumetrik ark terapisidir. Hızlandırıcı portalın tek bir 360 derece dönüşü ile tipik olarak iki dakikadan daha az bir sürede bir tedavi sağlar.
TrilogyTrilogy ™ sistemi, tedaviyi ve görüntülemeyi çok çeşitli kanserleri tedavi eden doğrusal bir hızlandırıcıda birleştirir. Hem radyasyon tedavisi hem de radyocerrahi vakaları için Yoğunluk Modülasyonlu Radyasyon Tedavisi (IMRT) ve Görüntü Kılavuzlu Radyasyon Tedavisi (IGRT) gibi bir dizi tedavi yöntemi sunar.
TrueBeamTrueBeam® sistemi, çok çeşitli kanserler için hızlı, hassas, invazif olmayan tedaviler sağlar. Hem radyoterapi hem de radyocerrahi için güçlü bir sistem olan TrueBeam, en son gelişmiş tedavi tekniklerini sunar.
 ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ / ANKARA